Technical Specifications
| Product Name | 457 Suppressor-Ready, 22 LR |
| Chambering | .22 LR |
| Rate Of Twist | 1:16″ |
| Magazine Capacity | 5 |
| Magazine Type | Detachable |
| Stock | Synthetic |
| Sights | Adjustable Iron, Integrated 11mm Dovetail |
| Barrel | Cold Hammer Forged |
| Barrel Length | 16.5 in |
| Weight | 6.17 lbs |
| Trigger Mech | Fully Adjustable |
| Safety | Two-Position, Push-To-Fire |
| SKU | CZ-02313 |
|---|---|
| UPC | 806703023137 |
| MPN | 02313 |
| Manufacturer | CZ |
| Model | 457 Rifle |
| Weight | 6.170000 |
| Condition | New |
| Action Type | Bolt |
| Barrel Length | 20″ |
| Barrel Thread Pitch | 1/2×28 |
| Barrel Type | Cold hammer forged |
| Caliber | .22 LR |
| Capacity | 5 |
| Magazine Count | 1 |
| Sight Type | N/A |
| Threaded Barrel | Yes |
| Twist Rate | 1:16″ |
| Buttstock | Synthetic |
| Allocation Points | 400 |


